2445/​785

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på fire spisebordsstole af palisander. Sæde betrukket med snoreflet. Model 79. Formgivet 1966. Udført hos J.L. Møller, Højbjerg. (4)

. Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Flet med mindre pletter.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

865986 4.200 DKK
998291 4.000 DKK