2431/808
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Koglen”. Pendel med lameller af kobber, senere brunlakeret baldakin. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 72.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Baldakin senere brunlakeret. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Fra
i
Vurdering
1156422 | ||
866567 | ||
801859 | ||
864665 | ||
947995 |