2431/​808

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“Koglen”. Pendel med lameller af kobber, senere brunlakeret baldakin. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 72.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Baldakin senere brunlakeret. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Fra i Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1156422 12.500 DKK
866567 12.000 DKK
801859 11.500 DKK
864665 11.000 DKK
947995 10.500 DKK