2341/7021
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Fisker med høj hat på Skagen strand. Sign. C. Locher 73 Skagen. Olie på lærred. 34×25.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Nordisk lys – kunstnerkolonien på Skagen, 9. oktober 2023
Vurdering
Hammerslag
30 bud