2315/​130

Maurice Réalier-Dumas (f. Paris 1860, d. Chatou 1928)

Auguste Donnay (f. Liège 1862, d. Jette 1921)

René Péan (f. Paris 1875, d. Ermont 1955)

“A la place clichy”, “Ville de liege” og “Societe internationale”. Tre litografiske vintage plakater. Bladstørrelse hver 39×29. Uindrammede. (3)

Papiret er gulnet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. april 2023

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK