2426/80
Lorenz Nielsen (f. 1739, d. 1821)
Sønderjysk Louis XVI skab af egetræ, top med gennembrudt galleri, front med to døre, herunder to skuffer. 18. årh.s slutning. H. 200. B. 157. D. 68.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger. Fremstår med delvis nyere gallerikant.
Vurdering
Hammerslag
29 bud
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
811684 | ||
1159786 (Autobud) | ||
895286 | ||
1159786 (Autobud) | ||
811684 | ||
1159786 (Autobud) | ||
848160 | ||
1159786 | ||
848160 | ||
1159786 | ||
848160 | ||
1108961 |