2426/​68

Nyklassicistisk sofa af mahogni, ryg og sæde betrukket med lyst møbelstof, udskåret med kannelerede ben og blomster. Cirka 1800. L. 187.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK

840644 1.750 DKK
1018610 (Autobud) 1.700 DKK
840644 1.700 DKK
1018610 1.500 DKK