2426/68
Nyklassicistisk sofa af mahogni, ryg og sæde betrukket med lyst møbelstof, udskåret med kannelerede ben og blomster. Cirka 1800. L. 187.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.
Vurdering
Hammerslag
840644 | ||
1018610 (Autobud) | ||
840644 | ||
1018610 |