2444/​108

To kinesiske figurer af delvis glaseret keramik i form af to vismænd ved et bord samt stående mand med vifte. Den ene signeret. 20. årh.s første halvdel. H. 13 og 22. (2)

Afslag på stående mands kjortel samt brændingsrevne ved fod. Siddende figurer med mindre kanthak.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?