2439/​1774

Dansk snedkermester

Spisebord af mahogni med udtræk og tre tillægsplader med sarg. H. 73. Diam./L. 120./285. (4)

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre hak. Ujævn falmet.

Eftersyn
Fra i Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?