2431/836
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 530”. To-personers sofa og lænestol af eg, løse hynder i sæde og ryg betrukket med brunt skind. Formgivet 1970. Udført hos Getama, Gedsted. Sofa: L. 141,5. B. 80. H. 78. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering