2422/​124

Et sæt på 12 glasbakker samt en mindre glasbakke, servietring, kurv og to skåle af drevet sølv og forsølvet metal. Bl.a. Indonesien. 20. årh. Glasbakker Diam. 9 og 7,5. Skåle H. 4. Diam. 13. (17)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag