2051/942
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
Cirkulært bord med plade af hvid laminat, på søjle med pladefod af stål og aluminium. Model K 625. Udført og mærket med label hos Fritz Hansen, 1985. H. 71. Diam. 120.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle overflade ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag