2051/​942

Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)

Cirkulært bord med plade af hvid laminat, på søjle med pladefod af stål og aluminium. Model K 625. Udført og mærket med label hos Fritz Hansen, 1985. H. 71. Diam. 120.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle overflade ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 15. december 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK