2441/9050
Baccarat bordgarniture bestående af to mindre og en større skål af krystal rigt facetteret holdt af keruber af forgyldt bronze. Mærket. Frankrig, 20. årh. H. 10 og 23 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte afslag på takker. Lille skål montering med mindre mørk plet.
Vurdering
873991 |