2431/​910

Fritstående skænk af palisander, front med fire døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Model FA 81. Udført og mærket hos Faarup Møbelfabrik. 1970'erne. H. 73. B. 230. D. 52.

Litteratur: Faarup Møbelfabrik brochure. 1970'erne, s. 5.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
1066288 10.500 DKK
1006443 10.000 DKK