1407/1521
Kinesisk aneportræt i farver forestillende ældre herre, mandarin, siddende i vinterdragt med broderet brystmærke med føniks. Malt på silke opklæbet på papir. Qing. 138×98 cm.
afmonteret af rulle, folder, farve mangler flere steder. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 13. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
43 bud