2426/​146

Et par franske kandelabre af forgyldt bronze, stammer i form af putti, hver med to elektiske lysarme. Cirka 1900. H. 34,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skævheder og lettere løse samlinger. Senere omlavet.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

172246 1.050 DKK
65005 1.000 DKK