2426/146
Et par franske kandelabre af forgyldt bronze, stammer i form af putti, hver med to elektiske lysarme. Cirka 1900. H. 34,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skævheder og lettere løse samlinger. Senere omlavet.
Vurdering
Hammerslag
172246 | ||
65005 |