2407/1114
Vedhæng af 14 kt. guld prydet med talrige facetslebne hvide sten. Halskæde 14 kt. guld medfølger. Totalvægt ca. 10 g. Vedhæng inkl. øsken L. 5,7 cm. L. 49 cm. (2)
Æske fra P. Hertz medfølger. Halskæde stemplet GIFA.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Var oprindeligt en broche men ændret til vedhæng.
Smykker og Fashion, 14. februar 2024
Vurdering
Hammerslag