893/​272

Et par svenske rokoko armstole af træ med rester af original gul bemaling, hver med buede rygge og sarg udskåret med muslinger og bladværk, svungne armlæn og cabriole ben hvor imellem sprosser. 18. årh.s midte. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag