2343/​145

Adolf Baumgartner (f. Linz 1850, d. Wien 1924, pseudonym for Constantin Stoiloff)

Fiskerfamilier med dagens fangst på stranden. Sign. A. Baumgartner. Olie på lærred. 58×79.

Behov for rensning. Minimale afskalninger og krakeleringer samt mindre perforering.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. oktober 2023

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag