924/166
Fransk Régence kommode af nøddetræ indlagt med marquetteri og monteret med bronze beslag og lister af messing, efter model af Étienne Doirat Étienne Doirat (1675–1732), front med tre brede skuffer, hver med et par håndtag og nøgleskilt af bronze, flankeret af kannelerede hjørner indlagt med messing. Paris, 18. årh.s begyndelse. H. 82. B. 212. D. 62.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud