924/165
Tysk rokoko bordur med repetion, udskåret urkasse af forgyldt træ prydet med ornamenter, urskive af messing med hjørneornamenter af forgyldt bronze og plakette med monogram, værket med dobbelt klokke. 18. årh.s midte. H. 60. B. 34. D. 16.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud