922/361
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“La presidente nymhomane” (The nymphomaniac president), 1971. Sign. Miró, H.C. Udgivet af Maeght, Paris. Trykt hos Arte Adrien Maeght, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 119×77.
Litteratur: Maeght 698.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud