2431/536
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 68". Sæt på otte armstole af eg med sæder af flettet papirgarn. Designet 1987. Udført og mærket hos PP Møbler. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Otte hynder med sort skind medfølger.
Fra
i
Vurdering