1419/759
Tinos
Lågskål af delvis patineret bronze, kanneleret yderside. Stemplet Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark. H. 13,5. Diam. 18.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. maj 2014
Vurdering
Hammerslag