2332/172
Poul Steffensen (f. Bjerringbro 1866, d. Aarhus 1923)
Marklandskab med græssende køer. Sign. P. St. 1911. Olie på lærred. 32,5×47.
Én enkelt minimal afskalning. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. august 2023
Vurdering
Hammerslag