924/201
GRAVELL & TOLKIEN
George III lygteur i kasse af mahogni, forsølvet skive med graveret timekrans med romer og arabertal, værk med kalender og repetion. Sign. 'GRAVELL & TOLKIEN, LONDON, 3012'. England, 18. årh.s slutning. H. 55. B. 37. D. 22.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Værket trænger til rens.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud