2420/891
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Reol med flytbare hylder af teak, senere monteret stel af eg. Udført hos C.M. Madsen for FDB, utydeligt mærket. H. 159. B. 122. D. 26.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stel senere monteret.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud