2422/​1109

Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 7,74 ct. Farve: H-I. Klarhed: SI. L. 21 cm.

Forsikringsvurdering på DKK 118.000,- medfølger. Stemplet 8,08 ct. i armbåndet.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 29. maj 2024

Vur­dering

50.000–60.000 DKK

Hammerslag

46.000 DKK

46.000 DKK