924/144
Et stort George II spejl i ramme af forgyldt træ, svanehalsformet top udskåret med bladværk og ornamentik, centreret af et senere akantusblad, rektangulær facetslebet glas. C. 1730 og senere. H. 130. B. 74.
Proveniens: Dansk privatsamling.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud