2424/539
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Le Corbeau vizir”. Sign. Miró, 18/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 90×61.
Litteratur: Cramer 888.
Undersøgt i ramme. Papiret er let men jævnt gulnet.
Moderne kunst og design, 11. juni 2024
Vurdering
Hammerslag