872/207
Fransk Napoleon III prismekrone med stel af forgyldt bronze, ti svungne lysarme, behængt med prismer. 19. årh. slutning. H. 100. Diam. 70.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag