2431/​608

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Oxford”. Et sæt på otte stole med fod af aluminum, stamme af forkromet stål med returdrej, sæde og ryg med sort skind. Model 3171. Formgivet 1965. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2005. (8)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Eftersyn
Fra i Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?