2426/​519

Tove Anderberg (f. Aalborg 1942, d. 2021)

Stor vase af stentøj modelleret som stiliseret blomst. Dekoreret med okkerbrun glasur. Sign. Tove Anderberg. Unik. H. 34,5. Diam. ca. 25.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Afslag på munding.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

30 bud

51713 8.000 DKK
904887 7.500 DKK
51713 7.000 DKK
904887 6.500 DKK
51713 (Autobud) 6.000 DKK
904887 6.000 DKK
51713 5.500 DKK
904887 (Autobud) 5.000 DKK
51713 5.000 DKK
904887 4.800 DKK
806441 4.600 DKK
904887 4.400 DKK
806441 4.200 DKK
904887 4.000 DKK
918477 3.800 DKK
904887 (Autobud) 3.600 DKK
918477 3.600 DKK
904887 (Autobud) 3.400 DKK
876072 3.200 DKK
904887 (Autobud) 3.000 DKK
876072 2.900 DKK
904887 2.800 DKK
279804 2.700 DKK
869726 2.600 DKK
904887 (Autobud) 2.500 DKK
869726 2.500 DKK
904887 1.650 DKK
851959 1.600 DKK
904887 1.550 DKK
843155 1.500 DKK