1414/​9016

En samling skibsskilte af delvis bemalet og lakeret træ, med navnene Jonna Gade - Thyborøn, Inga - Lil, Esbjerg, Frederikshavn og Frydenstrand. 20. årh. L. 71–113. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Maling med afskaldninger. Med revner i træ flere steder.

Interior, 3. april 2014

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK