2434/888
“Superellipse”. Spisebord opsat på klemben af forkromet stål. Oval top af hvid laminat. Formgivet 1964. Udført og mærket hos Fritz Hansen. H. 70. B. 120. L. 180.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering