2442/907
Skål af sterlingsølv, opsat på fodrand af bølgende tråd. Udført og stemplet hos Frantz Hingelberg, Aarhus. Vægt ca. 142 g. H. 6. Diam. 10.
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud