924/200
Stort dansk Louis XVI chatol af mahogni, udskåret med perlestaf og bladværk, overdel med vase og gennembrudt gallerikant, kabinetskab med to døre bag hvilke hylder og skuffer, skrå skriveklap indholdende små skuffer ogr døre, underdel med store skuffer, beslag og nøgleskilte af forgyldt bronze. Ca. 1790. H. 260. B. 125. D. 60.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud