2433/773
Anker Nørregaard (f. Hjallese 1905, d. 1984)
Kvinde med spejl. Sign. monogram, 1943. Uglaseret lertøj. H. 51,5.
Almindelig aldersrelateret patina, herunder nogle mindre overfladeridser og mærker. Hårrevne på ene lår samt en på siden - hidrørende fra fremstillingen.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
939509 | ||
903106 | ||
939509 | ||
294074 | ||
939509 | ||
294074 | ||
939509 | ||
294074 | ||
939509 | ||
294074 | ||
939509 |