2434/​570

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

Dækketøjsskab af mahogni, sko samt kehl af palisander. Profileret front med to døre og fire skuffer, greb samt beslag af messing. Indvendig med hylder. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 161. B. 123. D. 42.

Nøgle medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

20.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?