2431/869
Dansk møbeldesign
Sofabord af teak, hylde med sjeneflet. Udført og mærket hos Villumsen & søn. 1960'erne. H. 54. L. 156. B. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på pladen. Enkelte fletdefekter.
Fra
i
Vurdering