2419/774
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Abe af patineret teak og limbatræ. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 20.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud