2431/897
Dansk snedkermester
Sekretær af nøddetræ med tre understående indskudsborde, front med fire skuffer og skriveklap, bag hvilken hylde. 1930–40'erne. H. 124. B. 73. D. 37. Indskudsborde H. 45–49,5. L. 47–63. B. 26–31. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker. Delvist falmet.
Fra
i
Vurdering