2431/​759

Svend Aage Madsen, tilskrevet (, Møbelarkitekt MDA)

Sammenklappelig serveringsvogn af teak, hjul af messing. Antagelig udført hos K. Knudsen & Søn. H. 63/75. L. 70. B. 50.

Litteratur: Mobilia 1956, lignende model afbildet på indvendig bagsides indvendige side.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérrevne på underside af bakke.

Fra i Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?