2431/759
Svend Aage Madsen, tilskrevet (, Møbelarkitekt MDA)
Sammenklappelig serveringsvogn af teak, hjul af messing. Antagelig udført hos K. Knudsen & Søn. H. 63/75. L. 70. B. 50.
Litteratur: Mobilia 1956, lignende model afbildet på indvendig bagsides indvendige side.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Finérrevne på underside af bakke.
Fra
i
Vurdering