2436/​713

Lis Hooge-Hansen (f. Locarno, Schweiz 1931, d. 1981)

Mor og barn. Sign. L. H-H. 68, I/VII. Blankpoleret bronze på base af granit. H. 64. (2)

Normal patina herunder enkelte minimale ridser. Basens ene hjørne med et større afslag.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?