2437/​201

Vaseformet hovedvandsæg af sølv, graveret og prydet med tre flusser af rødt glas. Nålepunslet bladbort i bunden. Ej mærket. Danmark, 19. årh. Vægt 29 g. H. 10 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Indvendigt med grønt ir.

I Lyngby
Vur­dering

1.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?