Poul Ekelund (f. Klippan 1921, d. Hjørring 1976)
Vidstrakt landskab med træer i forgrunden. Sign. Ekelund. Olie på lærred. 63×70. Uindrammet.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 697, 2001 nr. 60.
Mindre afskalninger.
853301 |