2045/160
Skrivesæt af sterlingsølv og emalje, bestående af blækhus, blæksuger, L. 12 cm; signet, pen, brevåbner, pennebakke, L. 22 cm. nåleetui og notesblokholder. 20. årh. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på emaljen.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag