2413/816
Dansk design
Et par bordlamper med to blus, stel og topplade af forkromet metal. Skærm af akryl. H. 45. Diam. 32. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Enkelte hårrevner i skærme. Mindre rust. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud