2420/961
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på fire stole af eg, betrukket med blå uld. Model 66. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (4)
Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud